Wykład O plecionkarstwie w Polsce i na świecie, prowadzony przez Paulinę Adamską – Stowarzyszenie Serfenta

29.11.2018 (czwartek), godz. 12.00, miejsce: Czytelnia czasopism, Centrum Nauki i Sztuki (ul. Wojska Polskiego 121), wstęp wolny

 

Warsztat plecionkarski, prowadzony przez Paulinę Adamską 

29.11.2018 (czwartek), godz. 13.30, Czytelnia czasopism, Centrum Nauki i Sztuki (ul. Wojska Polskiego 121). Liczba miejsc – 10, obowiązują zapisy (patrz informacje poniżej)

 

W czasie warsztatów będziemy wyplatać afrykańskie tacki z wikliny. Tacki inspirowane są plecionymi elementami ugandyjskich dachów.

Kontakt z tym, co wytwarzane ręcznie, a szczególnie to, co sami możemy stworzyć, jest nam aktualnie bardzo potrzebny. Współcześnie możemy kupić prawie wszystko, nawet bez wychodzenia z domu. Wiele z nas żyje w takiej miejskiej bańce, nie mając szans na kontakt z takimi osobami jak np. wiejscy plecionkarze. Tymczasem oni właśnie tworzą nie tylko użytkowe, ale i piękne przedmioty z roślin, które rosną dookoła nas. Są w tym aspekcie niezależni i samowystarczalni.

Stowarzyszenie Serfenta istnieje, aby plecionkarstwo żyło. Przemierzamy tysiące kilometrów, aby wiedzieć o nim wszystko. Pracujemy, by zachować dla Was tradycję i mądrość przekazywaną przez pokolenia. Uczymy młodych ludzi rzemiosła, które zanika. Pomagamy mistrzom plecionkarstwa zaistnieć na rynku. Pokazujemy to piękne rzemiosło światu.

Na warsztat obowiązują zapisy - decyduje kolejność zgłoszeń, a liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązuje indywidualny tryb zgłoszeń - z jednego adresu e-mail można zapisać tylko jedną osobę. Zapisy przyjmujemy mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W tytule widomości należy podać tytuł warsztatu, w treści imię, nazwisko oraz numer kontaktowy.

Wiadomość zwrotna będzie zawierać informację o wprowadzeniu na listę uczestników oraz dokładną lokalizację warsztatu.

Zgłaszając udział w warsztatach uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla organizacji warsztatów, zgodnie z zasadami określonymi w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).