tytuł pracy: Re-vase
rok: 2020

Poruszając temat konsumpcjonizmu, chciałabym przekazać, że wytwarzane opakowania przeznaczone do śmieci tak naprawdę są surowcem, a nie odpadem. Aby to udowodnić, podjęłam się pracy ze szkłem z butelek po winie. Badając możliwości ponownego wykorzystania tego materiału, opracowałam autorski projekt – butelkę po winie można rozgrzać i wdmuchując ją w drewnianą formę, ukształtować w nowy przeze mnie zaprojektowany kryształ.

Następnie do dekoracji wykorzystuję znaną i cenioną technikę zdobienia produktów płatkami złota, wtapiając je na gorąco przed uformowaniem. Jest to celowe działanie, aby wynieść produkt z recyklingu do rangi dekoracyjnego obiektu, potocznie określając go jako element wystroju „Musthave”.

* Prototypy wazonów powstały na podstawie moich autorskich projektów i form (przygotowanych poza programem studiów) w ramach prób technologicznych do dyplomu magisterskiego na kierunku sztuka i wzornictwo szkła: „Zero Waste: zestaw opakowań na zakupy” w hucie szkła w Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, pod opieką prof. Beaty Mak-Soboty.

Technika: butelki po winie dmuchane do drewnianej formy / płatki złota / szkło z recyklingu

Obiekty: 23 x 10 x 10 cm