tytuł pracy: NOWA FALA
rok: 2018

Woda to życie.

Przewiduje się, że w ciągu najbliższych 30 lat liczba ludności na świecie wzrośnie o dwa lub trzy miliardy. Niezależnie od miejsca zamieszkania ludzie potrzebują do życia wody.

Życie na lądzie nie istniałoby bez słodkiej wody. To najcenniejsze bogactwo naszej planety, jednak jego zasoby są ograniczone. Każda kropla jest bezcenna dla wszystkich gatunków, także dla człowieka.

Skąd będziemy brać słodką wodę?

Moja tkanina żakardowa nawiązuje do tematyki światowego kryzysu wodnego. Jedna jej strona, na której dominuje ciemnoniebieska barwa, symbolizuje 70% powierzchni planety, którą pokrywają wody. Białe fale to wyobrażenie wody słodkiej, której będzie coraz mniej.

Czy odsalanie wody morskiej ocali świat?

Druga strona tkaniny, gdzie dominuje barwa biała, symbolizuje morze niezbadanych możliwości, pozwalających zapewnić dostęp do słodkiej wody coraz liczniejszej ludzkiej populacji.

Ciemnoniebieskie fale pokazują, jak niewielka część wody nadaje się do picia. W 2052 r. dzięki restrukturyzacji na wielką skalę kraje wysokorozwinięte będą mogły odsalać wodę morską, wykorzystywać wodę deszczową i wody gruntowe. Zbieranie wody deszczowej w uboższych krajach, których nie stać na wykorzystywanie zaawansowanych technologii, nie wystarczy, by przetrwać.