tytuł pracy: NRC
rok: 2018/2019

Co roku podczas maratonów, w których uczestniczą setki tysięcy ludzi, niezliczone ilości folii NRC zostają wyrzucone do kosza po jednorazowym ich użyciu. Człowiek przyszłości będzie miał na to wpływ i da im drugie życie – a celem będzie ratowanie ludzkich istnień i natury!

Główną ideą projektu jest recykling, a dokładniej ponowne wykorzystanie koca ratunkowego (folii NRC) do stworzenia skafandra ratunkowego. Kombinezony będą przeznaczone dla ofiar kataklizmów oraz w szczególności dla imigrantów udających się drogą morską do innych krajów.

Materiał ten chroni ciało przed wyziębieniem, nie chłonie wody, a metaliczna powierzchnia ułatwia odnalezienie w terenie osoby poszkodowanej.

Tkanina neoprenowa to lekka, miękka i sprężysta pianka wykończona dzianiną. Struktura neoprenu skutecznie chroni przed uszkodzeniami czy wstrząsami. Natomiast jej głównym atutem są właściwości izolacyjne. Pianka ogranicza wpływ wysokich i niskich temperatur na organizm.

Człowiekowi przyszłości posłuży jako koc, którym można się przykryć nocą, a za dnia ochronić przed wiatrem i wodą. Pas natomiast został wykonany ze zużytych spodni sztruksowych.