Czy jest możliwe życie po życiu? Jak projektować, aby nie szkodzić? Jaka jest rola współczesnego projektanta? Na te i podobne pytania odpowiada dr Krzysztof Kubasek, moderator konferencji "Człowiek Przyszłości 2052" odbywającej się w ramach Eco Make. Dr Krzysztof Kubasek już 30 listopada 2020 poprowadzi panel "Życie po życiu".Panel 2: Życie po życiu
30.11.2020, godz. 12.00 [transmisja!]
moderator: dr Krzysztof Kubasek (ASP Wrocław)

dr Krzysztof Kubasek
Projektant produktów codziennego użytku, doktor oraz wykładowca w Pracowni Projektowania Środowiska Pracy i Narzędzi wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta. Wykładowca specjalizacji Industrial Design w Szkole Projektowania Wzornictwa w poznańskiej School of Form. W Akademii Sztuk Pięknych prowadzi naukowe badania doktorskie na temat zrównoważonego rozwoju w produkcji produktów codziennego użytku oraz zagadnienia haptyki oraz interakcji urządzenie–człowiek. Wraz z Politechniką Wrocławską oraz Wrocławskim Parkiem Technologicznym stworzył serie robotów społecznych, m.in. robot FLASH czy Eugenius, które były wielokrotnie prezentowane oraz nagradzane na świecie. Należy do zespołu projektowego Flash Robotics, wraz z którym uczestniczył w najbardziej prestiżowym akceleratorze technologicznym na świecie – HAX Shenzhen. Efektem projektu był robot do nauki języków obcych EMYS for Kids, który zdobył wyróżnienie ministra przedsiębiorczości i technologii w konkursie Polski Produkt Przyszłości, i jest sprzedawany rynku globalnym.

Angażuje się w szereg eksperymentalnych wydarzeń projektowych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem produktów użytkowych we własnym studio projektowym KUBASEK STUDIO.