Zespół ECO MAKE jest w trakcie intensywnych przygotowań do kolejnej edycji, niebawem ogłosimy regulamin konkursu BLUE DROP 2019. 

Tymczasem chcielibyśmy zaprezentować Wam e-katalog konkursowy z 2018 r. Przypominamy, że w pierwszej edycji BLUE DROP wzięło udział niemal stu uczestników, spośród których jury wybrało do ścisłego finału 20 prac. Wszystkie finałowe prace zostały zaprezentowane na wystawie w Galerii HOL w Centrum Nauki i Sztuki Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na przełomie listopada i grudnia 2018 r. a od dziś możecie je oglądać w e-katalogu (plik do pobrania ponizej). 

e-katalog BLUE DROP 2018 - pobierz

Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi prof. Jolanta Rudzka Habisiak ma zaszczyt zaprosić na otwarcie wystawy i wręczenie nagród PRIME TIME 2018 – najlepszych dyplomów magisterskich Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, wręczenie nagród Prime Stage – najlepsze dyplomy licencjackie Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Galę Debiuty– pokaz najlepszych dyplomów licencjackich Katedry Ubioru.

Czytaj więcej...

Gala ECO MAKE 2018 już za nami. Finał tego orcznego wydarzenia obfitował w wiele niepodzianek. Mięliśmy okazję wysłuchać manifestu ekologicznego pt. "Responsible Man" przeczytanego przez Pana Kamila Maćkowiaka, Pan Andrzej Pągowski - przewodniczący jury konkursu BLUE DROP otrzymał statuetkę Amicus Academiae, poznaliśmy zwycięzcę konursu BLUE DROP - gratulujemy Panu Mateuszowi Mioduszewskiemu, autorowi pracy ASHKA). Naszą Galę uświetnił koncert grupy BOVSKA. Dziękujemy, że byliście z nami!!!

   

Czytaj więcej...

ramach ECO MAKE 2018 przygotowaliśmy dla Was dwie wystawy. W Galerii Hol do 6 grudnia 2018 r. można było oglądać prace finalistów konkursu BLUE DROP oraz ścieżkę edukacyjną przygotowaną przez studentów Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz pt. "Zakup kontrolowany". W Galerii Lektorium (czytelnia główna Biblioteki ASP w Łodzi) aż do 6 stycznia 2019 r. możeczie oglądać ekspozycję pt. "Recykling 100%", na ktorej prezentowane są dzieła studentów z Pracowni Papieru, którzy przez ostatni semestr eksperymentowali z tworzeniem papieru z bananowca. 

Czytaj więcej...

30 listopada 2018 r. odbyła się Gala Finałowa ECO MAKE. Uświetnił ją odczyt manifestu ekologicznego, w wykonaniu Kamila Maćkowiaka. Podczas uroczystości został ogłoszony wynik konkursu BLUE DROP. Jednogłośnie, zwycięzcą, a tym samym zdobywcą 30 000 zł, został Mateusz Mioduszewski, autor pracy ASHKA. Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej...

J.M. Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi

prof. dr hab. Jolanta Rudzka Habisiak serdecznie zaprasza na

Galę ECO MAKE 2018,

Czytaj więcej...

Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w wydarzeniu ECO MAKE 2018, które w dniach 29 listopada - 1 grudnia 2018 r. będzie się odbywało na terenie Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Szczegółowy program ECO MAKE 2018: do pobrania

Czytaj więcej...

Po niezwykle długich obradach, nasze Jury w składzie:

Ewa Gołębiowska (Zamek Cieszyn)
Andrzej Pągowski (plakacista, designer)
prof. Marek Średniawa (ASP Gdańsk)
prof. Mariusz Włodarczyk (ASP Łódź)
prof. Wojciech Wybieralski (ASP Warszawa)

wybrało 20 finalistów. Poniżej lista ich nazwisk:

 

Czytaj więcej...

Dostaliśmy od Was wspaniałe projekty, które pokazały nam, jak ważna jest dla projektantów ochrona środowiska. Ostatniego dnia wpłyneła wprost niesamowita ilośc zgłoszeń. Doszliśmy do wniosku, że warto dac szanę spóźnialskim i przedłużamy termin składania prac do 26 października!! Panel zgłoszeniowy będzie czynny już od jutra na stronie www.ecomake.pl

Nowy harmonogram konkursu:

  • Rejestracja zgłoszeń – od 15 czerwca 2018 roku do 26 października 2018 roku do godz. 23.59 (CET)
  • Weryfikacja zgłoszeń – do 30 października 2018 r.
  • Ogłoszenie listy finalistów zakwalifikowanych do II etapu Konkursu – Wystawy finałowej – 6 listopada 2018 r.
  • Dostarczenie projektów zakwalifikowanych do II etapu Konkursu – Wystawy finałowej – do 12 listopada 2018 r.
  • Czas trwania wystawy BLUE DROP 2018 – 19 listopada – 5 grudnia 2018 r.
  • Ogłoszenie laureatów ECO MAKE 2018 – 30 listopada 2018 r.

Miło nam poinformować, że kolejna edycja wydarzenia ECO MAKE, organizowanego już po raz piąty przez Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, odbędzie się w dniach 29 listopada – 1 grudnia 2018 r. Jest to inicjatywa artystyczno-edukacyjna skierowana do środowiska projektantów.

Przez ostatnie cztery lata, w czwartym kwartale każdego roku, nasza uczelnia organizowała Eco Made Festival. Było to wydarzenie, dzięki któremu uwaga projektantów i artystów skupiona była na tym, w jaki sposób tworzyć z dbałością o środowisko naturalne. Na bazie tych doświadczeń w tym roku odświeżamy formułę wydarzenia. Aby zwrócić uwagę na bieżące potrzeby odpowiedzialnego projektowania, modyfikujemy nazwę – od 2018 roku będzie się ono nazywało ECO MAKE.

Czytaj więcej...