Dostaliśmy od Was wspaniałe projekty, które pokazały nam, jak ważna jest dla projektantów ochrona środowiska. Ostatniego dnia wpłyneła wprost niesamowita ilośc zgłoszeń. Doszliśmy do wniosku, że warto dac szanę spóźnialskim i przedłużamy termin składania prac do 26 października!! Panel zgłoszeniowy będzie czynny już od jutra na stronie www.ecomake.pl

Nowy harmonogram konkursu:

  • Rejestracja zgłoszeń – od 15 czerwca 2018 roku do 26 października 2018 roku do godz. 23.59 (CET)
  • Weryfikacja zgłoszeń – do 30 października 2018 r.
  • Ogłoszenie listy finalistów zakwalifikowanych do II etapu Konkursu – Wystawy finałowej – 6 listopada 2018 r.
  • Dostarczenie projektów zakwalifikowanych do II etapu Konkursu – Wystawy finałowej – do 12 listopada 2018 r.
  • Czas trwania wystawy BLUE DROP 2018 – 19 listopada – 5 grudnia 2018 r.
  • Ogłoszenie laureatów ECO MAKE 2018 – 30 listopada 2018 r.

Miło nam poinformować, że kolejna edycja wydarzenia ECO MAKE, organizowanego już po raz piąty przez Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, odbędzie się w dniach 29 listopada – 1 grudnia 2018 r. Jest to inicjatywa artystyczno-edukacyjna skierowana do środowiska projektantów.

Przez ostatnie cztery lata, w czwartym kwartale każdego roku, nasza uczelnia organizowała Eco Made Festival. Było to wydarzenie, dzięki któremu uwaga projektantów i artystów skupiona była na tym, w jaki sposób tworzyć z dbałością o środowisko naturalne. Na bazie tych doświadczeń w tym roku odświeżamy formułę wydarzenia. Aby zwrócić uwagę na bieżące potrzeby odpowiedzialnego projektowania, modyfikujemy nazwę – od 2018 roku będzie się ono nazywało ECO MAKE.

Czytaj więcej...

Jednym z najważniejszych wydarzeń projektu ECO MAKE 2018 będzie międzynarodowy konkurs BLUE DROP, adresowany do projektantów – studentów i pedagogów kierunków projektowych i artystycznych w kraju i za granicą. Laureat otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 30 000 PLN. Uczestnicy Konkursu muszą stworzyć prace wykorzystujące materiały odpadowe pozyskane z lokalnych dla twórcy przedsiębiorstw. Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę artystów na możliwość wykorzystania surowców z poszanowaniem środowiska naturalnego. Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi stworzy „Bibliotekę materiałów odpadowych”, która umożliwi projektantom uzyskanie informacji o możliwościach wykorzystania surowców w ramach recyklingu.

Założenia konkursu BLUE DROP 2018
Konkurs, skierowany do studentów i pedagogów kierunków projektowych i artystycznych w kraju i za granicą, ma na celu wyłonienie 20 najlepszych projektów, spośród których Jury podczas finału wydarzenia ECO MAKE 2018 – 30 listopada 2018 roku – wybierze laureata konkursu. Hasłem przewodnim wydarzenia ECO MAKE 2018 jest CZŁOWIEK ODPOWIEDZIALNY. Uczestnicy Konkursu muszą stworzyć prace wykorzystujące materiały odpadowe pozyskane z lokalnych dla siebie przedsiębiorstw. Najlepsze projekty zaprezentowane zostaną na wystawie finałowej w Galerii Hol, w dniach 19 listopada – 5 grudnia 2018 r. Laureat otrzyma nagrodę w wysokości 30 000 złotych.

Czytaj więcej...